Martin Scorsese TIME dergisine kapak oldu

Dünya sinemasının önemli yönetmenlerinden Martin Scorsese, prömiyerini 76’ncı Cannes Film Festivali’nde yapan son filmi ‘Dolunay Katilleri’nin (Killers Of The Moon’un) ABD’de 6 Ekim’de yapılacak ön gösterimi öncesi TIME dergisinin yeni sayısına kapak oldu.

TIME’ın bu sayısında, Stephanie Zacharek’in yönetmenle yaptığı, ‘Martin Scorsese’in Hâlâ Anlatacak Hikayeleri Var’ (Martin Scorsese Still Has Stories to Tell) başlıklı bir söyleşi de yer alıyor.

APPLE TV+’TA İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK

ABD’de 6 Ekim’de yapılacak sınırlı bir gösterimin ardından Paramount Pictures ortaklığıyla geniş çapta vizyona girecek olan film, sinemaların ardından Apple TV+ üzerinden seyirciyle buluşacak.

82 yaşındaki yönetmenin son filmi olması beklenen Dolunay Katilleri’nin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü oyuncular Robert De Niro ve Leonardo Di Caprio’ya Brendan Fraser, Jesse Plemons, Lily Gladstone gibi isimler eşlik edecek.

Filmin konusu şöyle:

David Grann’in aynı adlı romanından uyarlanan ve gerçek bir hikayeye dayanan film, 1920’lerin Oklahoma’sında, zengin petrol yatakları üzerinde yaşayan Amerikan yerlisi ‘Osage Nation’ üyelerinin ‘Terör Hükümdarlığı’ olarak bilinen bir dönemde seri cinayetlere kurban gitmesinin ardından başlayan FBI soruşturmasını anlatıyor.

Başrollerini Leonardo Di Caprio ve Robert De Niro’nun üstlendiği film Türkiye’de 20 Ekim’de sinemalarda vizyona girecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x