​​​​​​​Parti İl Başkanının Katili 2 Yıl Sonra Yakalandı; 10 Bin TL İçin Öldürmüş

Çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf eden Işık, “Kendisine 10 bin lira ödeyerek tabanca için anlaştık. Tabancayı teslim etmeyince paramı almak için Bismil’e gittim. Bana silah göstermesi üzerine öldürdüm” dedi. Işık, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 6 Eylül 2021’de akşam saatlerinde Bismil ilçesi Fırat Mahallesi’nde meydana geldi. Osmanlı Partisi Van İl Başkanı Ziya Camcı, 9 yaşındaki oğlu Mehmet Ali Camcı ve bir arkadaşı ile kafede oturdukları sırada bir kişinin tabanca ile ateş etmesiyle yaralandı. 2’si göğsüne olmak üzere vücudunun 6 yerine kurşun isabet eden Camcı, ihbarla olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahaleden sonra hastaneye kaldırıldı. Camcı, 17 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Camcı’nın cenazesi yakınları tarafından alınarak defnedildi.

2 GÜN ÖNCE OPERASYON DÜZENLENDİ

Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Ziya Camcı’nın öldürülmesiyle ilgili olarak geniş çaplı araştırma yaptı. Ekipler, iş yeri ve çevredeki güvenlik kameralarından Camcı’yı, Selçuk Işık’ın öldürdüğünü ve çevreyi gözetleyerek kaçışına yardım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x