YKS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Yükseköğretime geçiş sınavı olan YKS’nin ilk oturumu dün yapıldı. Dün yapılan TYT sınavında milyonlarca üniversiteli adayı Türkçe Matematik Fen ve Sosyal Bilimler derslerinden oluşan 120 soruluk sınavı geride bıraktı.

Dün geriden bırakılan ilk aşamandan sonra bugün ise yine milyonlarca aday bu defa AYT ve YDT oturumlarına odaklanmış durumda. Sınavlarını geride bırakan öğrenciler ise sınav soruları ve cevap anahtarlarının ne zaman yayınlanacağını merak ediyor.

3 milyon 36 bin 945 adayın ter döktüğü YKS sınavlarında dün 120 soruluk Türkçe Matematik Fen ve Sosyal Bilimler alanlarında 2 saat 45 dakika boyunca dersliklerde soru kitapçığının başında olan öğrenciler bugün saat 10.15’te yapılacak olan ve bu defa 180 dakika sürecek olan ikinci oturum AYT’ye katılacak. AYT’ye katılacak olan öğrenci sayısı ise 1 milyon 983 bin 766…

AYT’den sonra ise YKS’nin son oturumu olan YDS, yine bugün saat 15.45’te yapılacak. 80 sorudan oluşan YDT’ye İngilizceden 218 bin 316, Arapçadan 5 bin 717, Almancadan 2 bin 849, Fransızcadan bin 172 ve Rusçadan 760 kişi olmak üzere toplamda 22 bin 814 aday katılacak.

PEKİ NE ZAMAN YAYINLACAK?

Uzun bir süre boyunca bu sınava hazırlanan milyonlarca öğrenci ve ailesi için kritik günün ardından sabırsızlıkla beklediği soru ve cevap anahtarı internet üzerinden yayınlanacak. Aday ve aileleri sınav sonrasında internet üzerinden soru ve cevaplarına ulaşabilecekler.

ÖSYM tarafından tam olarak bir saat veya tarih yok. Genelde sınavların sona ermesinden sonra yayınlanan soru ve cevaplar için aday ve aileleri merak içerisinde.

ÖSYM, YKS cevap anahtarını osym.gov.tr adresinden adaylarla paylaşacak. ÖSYM hem resmi internet sitesi üzerinden hem de sosyal medya hesaplarından bu duyuruyu paylaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x